| Brand | 10" Satsuma Birds & Flowers Porcelain Flower Pot |
| Merchant | bedbathbeyond |
| Category | Vases |
| Availability | In Stock |
| SKU | 51042365 |
| Color | Multi |
| Size | Medium (8"-15") |
| Condition | new |
| Material | Porcelain |
A traditional Satsuma flower pot with an eye-catching hexagonal shape. Made of durable kiln-fired porcelain, hand-painted with an intricate peacock and garden scene surrounded by Oriental imagery, and finished with a medium gloss crackle glaze.
| Brand | 10" Satsuma Birds & Flowers Porcelain Flower Pot |
| Merchant | bedbathbeyond |
| Category | Vases |
| Availability | In Stock |
| SKU | 51042365 |
| Color | Multi |
| Size | Medium (8"-15") |
| Condition | new |
| Material | Porcelain |
Gold Aluminum Metal Cutout Coral Decorat... |
Sierra Sands Bulb Vase... |
Vintage Temple Jar Enchanted Children Mo... |
Harrah 18" Ceramic Temple Urn... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $95.98 | $41.00 | $412.00 | $105.99 |
| Brand | ARCILLA ELEMENTAL | Allan Andrews | Legend of ASIA | Orchard Creek Designs |
| Merchant | bedbathbeyond | bedbathbeyond | bedbathbeyond | bedbathbeyond |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |