| Brand | Bosch |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0002EVI8W |
| Color | Black |
| Size | 15/32 in |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Stainless Steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Industrial & Scientific > Cutting Tools > Industrial Drill Bits > Metalworking & Multipurpose Drill Bits > Reduced Shank Drill Bits |
SUPER-HARD TITANIUM COATING LASTS UP TO SIX TIMES LONGER THAN HIGH-SPEED STEEL SELF-STARTING POINT STARTS ON CONTACT BALANCED DOUBLE FLUTE ELIMINATES CHATTER AND VIBRATION TITANIUM-COATING REDUCES HEAT FOR LONGER LIFE DRILLS CLEAN, ACCURATE HOLES IN THESE THIN MATERIALS (UP TO 1/8 IN.): SHEET METAL, DUCTS, STEEL, COPPER, BRASS, ALUMINUM, PLASTIC, PLEXIGLASS, WOOD, VENEERS, VINYL SIDING, PLASTERBOARD, PVC, STAINLESS STEEL AND CAST IRON
| Brand | Bosch |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0002EVI8W |
| Color | Black |
| Size | 15/32 in |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Stainless Steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Industrial & Scientific > Cutting Tools > Industrial Drill Bits > Metalworking & Multipurpose Drill Bits > Reduced Shank Drill Bits |
KATA Wood Pruning Reciprocating Saw Blad... |
REBRA Screw Extractor and Left-Hand Dril... |
TEKTON 45-Degree Offset Box End Wrench S... |
Mudder Utility Hook Blades Steel Hook Ra... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $18.99 | $39.99 | $115.00 | $18.99 |
| Brand | KATA | REBRA | TEKTON | Mudder |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock Scarce | In Stock |