| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B000F37V7C |
| Color | FG401187A |
| Size | FG401187A |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Chrome |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Plumbing > Toilet Parts > Toilet Trip Levers |
TOUCHLESS SOLUTION: Touch-free, sensor-activation eliminates potential cross-contamination and promotes good hygiene REPLACEMENT SOLUTION: Remove and replace current flush handle to automate existing system SMART DESIGN: Combines an angled-lens design with advanced sensor technology that activates even when the toilet seat is raised DRY CAM-GEAR TECHNOLOGY: Patented technology controls the water flow, ensures worry-free operation, and eliminates solenoid valves to prevent costly repairs LONG BATTERY LIFE: Lasts more than three years or up to 100,000 flushers BATTERIES INCLUDED: Four C batteries included ENHANCED IMAGE: Automated flushing after every use helps prevent odors and ensures that restrooms look presentable. ADAPTERS AVAILABLE: Four adapters available - High Mount Adapter Kit (401096), Crane Valve Adapter Kit (401165), Tech Valve Adapter Kit (401239), & Tempus Valve Adapter Kit (401477) COMPLIANCE: Toilet flusher meets requirements for the Americans with Disabilities Act (ADA) WARRANTY: 3 Years
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B000F37V7C |
| Color | FG401187A |
| Size | FG401187A |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Chrome |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Plumbing > Toilet Parts > Toilet Trip Levers |
YONGJIN Double-Sided Fabric Tape (2 Roll... |
DC Voltage Reducer Converter, 12V/24V St... |
Please Excuse Our Appearance While We're... |
Speed Queen Kit Belt&Pump Model M/N 8/Po... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $9.99 | $8.99 | $21.99 | $46.99 |
| Brand | YONGJIN | Hosifiy | Sigo Signs | Speed Queen |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock | In Stock Scarce |