| Brand | KNIPEX |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B000ZEAD8A |
| Color | Burnished |
| Size | 22 cm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | chrome vanadium electric steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Crimpers |
Handles with multi-component grips Crimping pressure has been set precisely (calibrated) in the factory, re-adjustable Good handling thanks to favorable handle position, low weight, compact design and ergonomically shaped handles
| Brand | KNIPEX |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B000ZEAD8A |
| Color | Burnished |
| Size | 22 cm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | chrome vanadium electric steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Crimpers |
Rothenberger Universal Flange Device - I... |
Tonmp 10 Pack 5 Inch 800 Grits Multipurp... |
Tovyvw #122B23-1 Electric Drill Gear Ass... |
PFERD 4-1/2" x 7/8" POLIFAN CURVE Flap D... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $49.99 | $8.79 | $42.88 | $140.99 |
| Brand | Rothenberger | Tonmp | Tovyvw | PFERD |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock | In Stock | In Stock Scarce |