| Brand | Children's Factory |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B004EK971A |
| Color | Red |
| Size | 24" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Toys & Games > Sports & Outdoor Play > Sandboxes & Beach Toys > Sand & Water Tables |
SENSORY LEARNING: Engage all the senses as part of your homeschool curriculum or use it as a fun indoor or outdoor activity. Sand and water tables keep kids entertained for hours and provide children with a stress-reducing sensory experience. DURABLE DESIGN / EASY CLEAN UP: This sensory table's tub is made from weather-proof, sturdy plastic with a galvanized steel frame that is rust-resistant. The lid is included in this set and will keep the table clean when not in use. INDOOR OR OUTDOOR: Mobile table includes 4 casters (2 locking), which makes it easy to change locations and secure in place. INTERACTIVE CLASSROOM PLAY TABLE: This table features an open-area tub to give kids the opportunity to play together. Whether playing alone or in groups, it's a relaxing activity for kids. DIMENSIONS: 36 x 24 x 24 in. ASSEMBLY REQUIRED. AGES: 3 years and up.
| Brand | Children's Factory |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B004EK971A |
| Color | Red |
| Size | 24" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Toys & Games > Sports & Outdoor Play > Sandboxes & Beach Toys > Sand & Water Tables |
uxcell Silicone O-Rings, 6mm OD 3mm ID 1... |
2-10Pcs Plastic Inner Diameter 12mm 16mm... |
FoundGo PET Banding Strapping Kit for He... |
Operators Owners Manual for Ford Flail M... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $6.99 | $10.99 | $85.99 | $14.97 |
| Brand | uxcell | Generic | FoundGo | Peaceful Creek Supply |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | Leadtime | In Stock | In Stock |