| Brand | Anderson Metals |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B005DSTC6W |
| Color | Brass |
| Size | 3/8" Hose ID x 3/8" NPT Male |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Brass |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Hydraulics, Pneumatics & Plumbing > Fittings > Hose Fittings > Barbed Fittings |
Adapter for connecting a hose to a male threaded connection of a different diameter Hose barb on one end and male NPT threads on the other Brass for corrosion resistance, ductility at high temperatures, and low magnetic permeability Barbed fitting for a tight seal on hoses and NPT threads for a tighter seal than straight threads These fittings contain lead and are not allowed by federal law to be installed for potable water use in the U.S.A. and its territories.
| Brand | Anderson Metals |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B005DSTC6W |
| Color | Brass |
| Size | 3/8" Hose ID x 3/8" NPT Male |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Brass |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Hydraulics, Pneumatics & Plumbing > Fittings > Hose Fittings > Barbed Fittings |
uxcell Silicone O-Rings, 6mm OD 3mm ID 1... |
2-10Pcs Plastic Inner Diameter 12mm 16mm... |
FoundGo PET Banding Strapping Kit for He... |
Operators Owners Manual for Ford Flail M... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $6.99 | $10.99 | $85.99 | $14.97 |
| Brand | uxcell | Generic | FoundGo | Peaceful Creek Supply |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | Leadtime | In Stock | In Stock |