| Brand | Bestar |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock |
| SKU | B00PCNJL0K |
| Color | White |
| Size | 83W |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Metal |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Storage & Organization > Clothing & Closet Storage > Mounted Closet Systems |
Engineered Wood PRACTICAL CLOSET ORGANIZER: Wardrobe storage can be set up as a one multifunctional unit or as 4 separate closet organizers and can be used for storage throughout your home, including your mudroom, laundry room, or pantry. FLEXIBLE STORAGE: Storage Cabinet features a mix of adjustable and fixed closet shelves as well as clothing rods to customize your closet organization. Our closet systems are perfect for storing linen, clothes, and other daily essentials. STYLISH AND FUNCTIONAL DESIGN: Shaker-style trim and metal handles complement any decor. Smooth-gliding drawers offer easy access to items. Includes storage cubbies and slanted shelves with lips to keep items in place. QUALITY MATERIALS: North American made with local and imported parts. Our organizers and storage for bedroom are made with quality engineered wood compliant with TSCA Title VI. INSTALLATION AND NOTES: Closet organizer includes 2 wall anchors on each unit that must be attached to the wall for stability and safety; assembly required (2 people recommended). Backed by the Bestar 10 Year Manufacturer‘s Warranty.
| Brand | Bestar |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock |
| SKU | B00PCNJL0K |
| Color | White |
| Size | 83W |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Metal |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Storage & Organization > Clothing & Closet Storage > Mounted Closet Systems |
Ruggnovea Bathroom Rugs Non Slip Washabl... |
JEARGE 36" x 36" Square Glass Table Top,... |
YOUNUOKE Boucle Dining Chairs Set of 6, ... |
StorageWorks Hanging Closet Organizer wi... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $13.17 | $99.99 | $669.77 | $29.99 |
| Brand | Ruggnovea | JEARGE | YOUNUOKE | StorageWorks |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock |