| Brand | Hygloss |
| Merchant | Amazon |
| Category | Home & Garden |
| Availability | In Stock |
| SKU | B078JJ3L8K |
| Color | Embossed Metallic Foil Paper |
| Size | 8.5inx10in |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Paper |
| Google Product Category | Home & Garden |
| Product Type | Arts, Crafts & Sewing > Crafting > Paper & Paper Crafts > Paper > Decorative Paper |
Premium Metallic Paper - Make an impression with this embossed foil paper in assorted colors and designs. Create stunning projects with a dazzling metallic finish, great for any special occasion! Fun Paper Crafts - Each sheet measures 8.5x11 inches. The paper has a metallic finish on one side and is white on the reverse. Because the foil paper is acid and lignin free, it will not fade or wear easily. Colors and designs may differ. Add some shine! - Add a touch of metallic gloss to your projects. The embossed textured patterns are raised on the surface of the metallic foil paper. It's a great addition to arts and crafts projects at school or home. Versatile & Durable - This paper works well for a variety of projects, including collages, posters, gifts, seasonal decorations, memory albums, and scrapbooking. The embossed foil paper will keep its shine and texture for a long time! METALLIC COLORS: This high-quality craft paper has embossed metallic foil coating on one side, with white paper on reverse side. It is acid & lignin-free. (NOT foil transfer paper)
| Brand | Hygloss |
| Merchant | Amazon |
| Category | Home & Garden |
| Availability | In Stock |
| SKU | B078JJ3L8K |
| Color | Embossed Metallic Foil Paper |
| Size | 8.5inx10in |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Paper |
| Google Product Category | Home & Garden |
| Product Type | Arts, Crafts & Sewing > Crafting > Paper & Paper Crafts > Paper > Decorative Paper |
Spellbinders S4-1430 Layered Wildflowers... |
WICHEMI Tabletop Water Fountain Water Fo... |
Derengge F-080-BG 4 Piece Bathroom Hardw... |
Hepa Filter Spare Parts Repalcement Comp... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $21.32 | $59.99 | $33.99 | $12.46 |
| Brand | Spellbinders | WICHEMI | Derengge | Jicior |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock Scarce | Available Date | In Stock |