| Brand | CanDo |
| Merchant | Amazon |
| Category | Sporting Goods |
| Availability | In Stock |
| SKU | B07L9SJJFN |
| Color | X Heavy, 7 lbs - 17.5 lbs (Black |
| Size | X-Heavy, 7 lbs. - 17.5 lbs (Black) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Synthetic |
| Google Product Category | Sporting Goods |
| Product Type | Sports & Outdoors > Exercise & Fitness > Strength Training Equipment > Resistance Bands |
ONE RESISTANCE BAND ENDLESS USES - CanDo Multi-Grip Resistance Bands with built in Hand, Foot and Finger Grips enable an unlimited array of exercise options. One tool rehabilitates post injury, improves flexibility, speeds healing and increases strength MULTIPLE RESISTANCE LEVELS - Each Mutli Grip Resistance Band allows for various degrees of difficulty by simply moving your Hand, Foot or Finger position up or down on the multiple loops. TOTAL WORKOUT- At the Gym or Home, Indoors or Outdoors, or even when Traveling, the CanDo Stretch Resistance Bands provide a Complete Total Body Workout. The Stretch Bands can be used during Yoga, Pilates or when Dumbbell Training. MACHINE WASHABLE and LATEX FREE - Designed with safety and comfort in mind the Bands are Latex-Free, Powder-Free and Scent-Free. They won’t tear, are soft to the touch, won’t chafe skin or get caught on hair or clothing. They are Machine Washable WORKOUT EVERYWHERE - CanDo Multi-Grip Exercise Bands are Portable, Lightweight and easily fold up for storage or travel, allowing you to workout anywhere and everywhere.
| Brand | CanDo |
| Merchant | Amazon |
| Category | Sporting Goods |
| Availability | In Stock |
| SKU | B07L9SJJFN |
| Color | X Heavy, 7 lbs - 17.5 lbs (Black |
| Size | X-Heavy, 7 lbs. - 17.5 lbs (Black) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Synthetic |
| Google Product Category | Sporting Goods |
| Product Type | Sports & Outdoors > Exercise & Fitness > Strength Training Equipment > Resistance Bands |
550 Paracord Type III - Survival Paracor... |
EUPXRHY Mini Trampoline Spring Cover 36 ... |
Wisconsin Eau Claire Blugolds Arch Over ... |
Optix 3 Sets of Harrows Slim Dart Flight... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $17.99 | $39.99 | $39.99 | $12.50 |
| Brand | WEREWOLVES | EUPXRHY | Elite Authentics | Optix |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |