| Brand | JONATHAN Y |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B081D8665V |
| Color | Cream/Gray |
| Size | 7'9" x 10' (Rectangular) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Cotton |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Home Décor Products > Rugs, Pads & Protectors > Area Rugs |
PET-FRIENDLY AND DURABLE: Durable for high-traffic areas, soft and comfortable area rug perfect for families with kids; Low-pile synthetic rug fibers won’t trap dirt and debris, so they’re pet-friendly and easy to clean STAIN-RESISTANT AND NON-SHEDDING: This rug is made from synthetic fibers that are water resistant, stain resistant; It’s been machine-woven so the rug fibers will stay put; When properly cared for, this rug won’t shed fluff into your home EASY TO CARE FOR: Vacuum regularly; Always raise or turn off the beater bars on your vacuum; Spot clean stains immediately with a mild detergent or carpet cleaning product, then rinse thoroughly and blot dry; Professional rug cleaning is recommended Low pile synthetic fiber construction with a jute backing for durability The gray and ivory color scheme is a modern take on neutral, vintage tribal rugs
| Brand | JONATHAN Y |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B081D8665V |
| Color | Cream/Gray |
| Size | 7'9" x 10' (Rectangular) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Cotton |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Home Décor Products > Rugs, Pads & Protectors > Area Rugs |
Loloi Botanical Collection BOT-03 Ivory/... |
SONGMICS MAZIE Collection - 30 Inches Fo... |
ComfIQ Serene Solid Wood Panel Headboard... |
Bsmathom Boho Kitchen Rugs Sets of 3, Fa... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $199.46 | $33.99 | $189.99 | $39.99 |
| Brand | Loloi | SONGMICS | ComfIQ | Bsmathom |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock | In Stock | In Stock |