| Brand | cncarbonfiber |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0878DF82R |
| Color | 5mmx3mmx420mm |
| Size | 5.0x3.0x420mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | carbon fiber |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Raw Materials > Laminates & Composites > Carbon Fiber > Tubes |
External Diameter: 5mm round outer Internal Diameter:3mm innerLength:420mm
Material: 100% Pure Carbon Fiber
Notice:Pultruded tube's hole can not be perfect center,please kindly understand that
Package Includes: (8 pcs) 5mmx3mmx420mm carbon fiber tube(pultruded)Application:Widely used in RC model , agricultural equipment, kite, handicraft, tent, windmilland so on
About CNCARBONFIBER:We are a professional carbon fiber supplier, customize item inquiry is welcome.
| Brand | cncarbonfiber |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0878DF82R |
| Color | 5mmx3mmx420mm |
| Size | 5.0x3.0x420mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | carbon fiber |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Raw Materials > Laminates & Composites > Carbon Fiber > Tubes |
SainSmart - 540GID Flexible TPU 3D Print... |
AAwipes Sticky Mat Tacky Pads Adhesive 2... |
DTGN M4-0.7x50mm Button Head Socket Cap ... |
RoadHero 28 Inch 2 Pack Collapsible Traf... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $43.69 | $44.98 | $7.09 | $27.90 |
| Brand | SainSmart | AAwipes | DTGN | RoadHero |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock |