| Brand | SAFAVIEH |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B096442Q1W |
| Color | Ivory |
| Size | 2'3" x 9' (Runner) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Wool |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Home Décor Products > Rugs, Pads & Protectors > Runners |
Transitionally designed, these rugs can be integrated into any contemporary, modern, traditional, or bohemian styles of décor Meticulously detailed artisan crafted hand-woven construction Made from 100% plush premium natural wool Sleek 0.25-inch pile height provides softness underfoot and allows for seamless placement underneath furniture SAFAVIEH has been a trusted brand and leader in home furnishings for over 100 years, using their expertise in crafting trendy high-quality designs; Begin your rug search with SAFAVIEH and explore over 100,000 products today
| Brand | SAFAVIEH |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B096442Q1W |
| Color | Ivory |
| Size | 2'3" x 9' (Runner) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Wool |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Home Décor Products > Rugs, Pads & Protectors > Runners |
HULALA HOME Modern Kitchen Buffet Cabine... |
VINGLI Floating Bed Frame Queen with USB... |
LYFANS Pebble Stone Memory Foam Bath Mat... |
Massage Gaming Chair Ergonomic Office Ch... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $399.99 | $94.99 | $20.99 | $50.15 |
| Brand | HULALA HOME | VINGLI | LYFANS | Dkeli |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |