| Brand | Plaid&Plain |
| Merchant | Amazon |
| Category | Clothing |
| Availability | In Stock |
| SKU | B097GVVY9K |
| Color | Black |
| Size | 28W x 28L |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Spandex |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Clothing |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Men > Clothing > Pants > Dress |
The fabric performance of these men's khaki pants combination of moisture wicking and stretch will uphold you to move with ease. These dress pants will become your favorite choice in your closet! You'll love the sleek appearance these chinos pants men have to offer just as much as the soft polyester fabric, giving you a fit that feels comfortable and right. Flex waistband: slim fit with great comfort waist construction, about 1" stretch. Just the right amount of slim with a tapered leg opening of these khaki work pants mens. Fit & style of these slim fit dress pants for men: slim through hip, seat and thigh with a tapered leg opening. Eliminate the need to iron with these dress pants for men from Plaid&Plain. You can go about your day feeling good and looking great! For a smart, stylish look, add these dress pants for men slim fit from Plaid&Plain to your wardrobe. The fabric performance of these men's khaki pants combination of moisture wicking and stretch will uphold you to move with ease. These dress pants will become your favorite choice in your closet! You'll love the sleek appearance these chinos pants men have to offer just as much as the soft fabric construction with spandex, giving you a fit that feels comfortable and right. Plaid&Plain Men's Dress Pants Slim Fit Stretch Khaki Pants Wrinkle Free
| Brand | Plaid&Plain |
| Merchant | Amazon |
| Category | Clothing |
| Availability | In Stock |
| SKU | B097GVVY9K |
| Color | Black |
| Size | 28W x 28L |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Spandex |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Clothing |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Men > Clothing > Pants > Dress |
Lands' End Women's 3/4 Sleeve Supima Cot... |
Mxiqqpltky Women Low Waist Jeans Retro B... |
My First Cruise Alaska 2025 Shirt Northe... |
Motorcycle Seat Cushion Western Long Sad... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $37.46 | $32.99 | $13.38 | $59.97 |
| Brand | Lands' End | Mxiqqpltky | ShirtZilla | Inspire Daily Merch |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Inspire Uplift |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |