| Brand | nako |
| Merchant | Amazon |
| Category | Outdoor Recreation |
| Availability | In Stock |
| SKU | B09NLQKR6V |
| Color | No Chip Black |
| Size | 1/16 oz - 10 pack |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Tungsten |
| Google Product Category | Sporting Goods > Outdoor Recreation |
| Product Type | Sports & Outdoors > Hunting & Fishing > Fishing > Terminal Tackle & Accessories > Sinkers & Weights |
200% Sensitive than Lead Weights - Denser than lead and therefore much more compact and offer better signal on underwater objects. Eco-friendly - Lead weights are toxic to water, fish, and the human body. Use tungsten weights that don’t have the toxic characteristics of lead. No Chip or Fade - With special solvent treatment and coating, tungsten weights are robust and durable compare to lead weights Inserts Free - Diamond polished to ensure no line damage The size printed on the weight - Easy to find the weight when fishing, most customers love this feature. Worm Weight
| Brand | nako |
| Merchant | Amazon |
| Category | Outdoor Recreation |
| Availability | In Stock |
| SKU | B09NLQKR6V |
| Color | No Chip Black |
| Size | 1/16 oz - 10 pack |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Tungsten |
| Google Product Category | Sporting Goods > Outdoor Recreation |
| Product Type | Sports & Outdoors > Hunting & Fishing > Fishing > Terminal Tackle & Accessories > Sinkers & Weights |
Emergency Survival Safety Whistle,Whistl... |
TOURIT Ice Packs for Coolers Reusable Lo... |
Garmin Fusion® MS-NRX300 Marine Wired Re... |
XUKER Neoprene Shorts Women Men, 3mm Wet... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $18.99 | $12.99 | $215.00 | $29.99 |
| Brand | Viriber | TOURIT | Garmin | XUKER |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |