| Brand | PIBIETTN |
| Merchant | Amazon |
| Category | Cameras & Optics |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B09QZH5S48 |
| Color | 120cm Green |
| Size | 120cm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Stainless Steel,Nylon |
| Google Product Category | Cameras & Optics |
| Product Type | Electronics > Camera & Photo > Bags & Cases > Binocular, Camera & Camcorder Straps |
FEELING SAFETY- The nylon climbing rope is 120cm long & 10mm in diameter. It has high test strength, high gloss and toughness, providing enough protection for the camera, making you feel relaxed and relieved when you go out to shoot. COMPATIBILITY- With the stainless steel O-ring, this camera strap compatible with SLR medium DSLR Mirrorless Cameras with round hole/ rectangular hole interface. MULTIFUNCTION- This simple rope strap make it available for many carrying options, just simply around your wrist, manily hund over your neck or shoulder. Wear it anyway you like! CONVENIENT- There is a small leather ring on the rope, which can be used to connect additional accessories such as carabiner, keychain, earphones, etc. You can use your additional accessories at any time. COMFORT STYLISH- The camera strap weights only 1.7 oz and will not add burden and discomfort to your body if worn for a long time. It is designed and shaped to perfectly fit your shoulder and neck.The trendy, retro, minimalistic style photographers will like this strap, it's a good camera accessory for photography lovers. PIBIETTN 120cm Camera Strap Compatible with Sony Nikon Canon Fuji Climbing Rope Camera Shoulder Neck Strap SLR, DSLR, Mirrorless Cameras (Army Green)
| Brand | PIBIETTN |
| Merchant | Amazon |
| Category | Cameras & Optics |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B09QZH5S48 |
| Color | 120cm Green |
| Size | 120cm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Stainless Steel,Nylon |
| Google Product Category | Cameras & Optics |
| Product Type | Electronics > Camera & Photo > Bags & Cases > Binocular, Camera & Camcorder Straps |
MEIJIA Portable All Weather Waterproof R... |
HangTon 15mm 19mm Rod Clamp Bracket for ... |
HITHUT PU-120 120mm Universal Quick Rele... |
Scangrip 85W Charger for 8Ah Battery... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $199.99 | $36.00 | $10.99 | $97.00 |
| Brand | MEIJIA | HangTon | HITHUT | Scangrip |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | Available Date | In Stock | In Stock Scarce |