| Brand | ZOOEASS |
| Merchant | Amazon |
| Category | Luggage & Bags |
| Availability | In Stock |
| SKU | B09VBHVRSW |
| Color | Wide: 1.97"(5cm) Stripe |
| Size | EXTRA LONG:66.9"(170cm)Wide:1.97"(5cm) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Canvas |
| Google Product Category | Luggage & Bags |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Luggage & Travel Gear > Travel Accessories > Luggage Straps |
EXTRA LONG:Wide: 1.97"(5cm) ,Adjustable length(including snap hooks): 36.6"~66.9"(94cm-170cm) Fashionable - New trendy design, beautiful guitar style strap renew your bag (Suitable for most of the chain bags Crossbody Bags Satchels Shoulder Bags Gym Bags Laptop Bags Messenger Bags) Quality - Made from high quality canvas and very good craftsmanship. MONEY BACK GUARANTEE! If Anything Happens to Your Straps Just Let US Know and We Will Replace it. Comfortable - This strap is wide and soft, so it is very comfortable, relax your shoulder perfectly. Hardware - This style in light gold hardware, Snap hooks fit up to 8mm diameter rings. Upgrade your bag with this fashionable wide shoulder strap from ZOOEASS. The adjustable length, ranging from 36.6" to 66.9" (94cm-170cm), ensures a perfect fit for most chain bags, crossbody bags, satchels, shoulder bags, gym bags, and laptop bags. Made from high-quality canvas, this guitar-style strap is not only durable but also comfortable, thanks to its wide and soft design that relaxes your shoulder perfectly. The light gold hardware, including snap hooks that fit up to 8mm diameter rings, adds a touch of elegance to your bag. This multicolor striped strap is a modern and stylish accessory that will renew your bag. Plus, it comes with a money-back guarantee for your satisfaction.
| Brand | ZOOEASS |
| Merchant | Amazon |
| Category | Luggage & Bags |
| Availability | In Stock |
| SKU | B09VBHVRSW |
| Color | Wide: 1.97"(5cm) Stripe |
| Size | EXTRA LONG:66.9"(170cm)Wide:1.97"(5cm) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Canvas |
| Google Product Category | Luggage & Bags |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Luggage & Travel Gear > Travel Accessories > Luggage Straps |
elago Key Magnetic Wallet Card Holder 2-... |
Le'aokuu Men Outdoor Casual Travel Hikin... |
Disney The Little Mermaid Ariel All Over... |
Womens Leather Card Holder Wallet | Slim... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $17.99 | $55.99 | $27.99 | $14.99 |
| Brand | elago | Le'aokuu | Ruz | BETTER LEATHER |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock Scarce | In Stock |