| Brand | Holfeun |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B09YCM8D3F |
| Color | Silver 6mm |
| Size | 8mm, 10mm, 12mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Gold Plated |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Women > Jewelry > Earrings > Hoop |
The size suit for cartilage conch and daith: 6mm (0.24")hoops earrings is very mini. But they suit for cartilage conch and daith. Simple and quickly: Hinged endless hoops design. Close and open quickly that you can easily put on and take off. You can arrange more time to dress yourself up. Safe and hypoallergenic: 316L surgical steel in silver, high polished, comfortable to wear without sharp edge. Your Choice, Your Style: Choose unique size to find the one that suits your ear style. After-sales service: Holfeun is committed to providing high-quality products and pleasant shopping experience. If you have any questions about this earrings set, please contact us. Set of 3 Pairs
Diameter Size: 8mm(0.31"), 10mm(0.40"), 12mm(0.47")
Thickness Size: 1.2mm(0.04")
Gauge Size: 16G =1.2mm.
Material: Surgical Steel
Color: Silver
Perfect jewelry gift to expand a women's fashion wardrobe with a classic, timeless style.
Can be used as a special gift for Mother's Day, Birthday, Business Gifts, Wedding, Anniversaries, Valentine's Day or Christmas.
These earrings are lightweight that you won't even feel their presence when you wear them on your ears.
| Brand | Holfeun |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B09YCM8D3F |
| Color | Silver 6mm |
| Size | 8mm, 10mm, 12mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Gold Plated |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Women > Jewelry > Earrings > Hoop |
18K Rose Gold Plated Necklace Elegant Ch... |
GENSHIN IMPACT Of Lush Forests and Flyin... |
100S JEWELRY Engraved Personalized Tungs... |
Qmcandy 6pcs Crescent Acrylic Tapers 14G... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $2.99 | $32.99 | $39.99 | $10.59 |
| Brand | Generic | GENSHIN IMPACT | 100S JEWELRY | Qmcandy |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | Leadtime | In Stock | In Stock | In Stock |