| Brand | Gemini&Genius |
| Merchant | Amazon |
| Category | Toys |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0B7J39C2W |
| Color | 1707/ Wheel Green |
| Size | 2.8" W x 3" H x 6" L |
| Age Group | KIDS |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Metal |
| Google Product Category | Toys & Games > Toys |
| Product Type | Toys & Games > Vehicles > Trucks |
【Lifelike】High quality diecast metal 3 in 1 construction toy set, You will receive 1 diecast dump truck with 3 non-repeating replacement head - tested to be 100% safe for kids play. Ages 8 and up 【Multifunction】The toys are diverse and useful, The construction set Forklift Grab Truck and Loader are imitated to look like a real life heavy duty construction vehicles you typically see on a construction site with extremely detailed exterior 【Provide Imagination】Realistic construction vehicles are suitable for the development of kid's imagination and hand coordination. Target age: 8 years or older. The truck made of highest quality metal and plastic, and children under 8 years old need adult guardianship when using it. Built to a 1:50 scale - For use indoors and outdoors 【Ideal Toy or Display Model】Great as a collectible item or to have it nicely displayed. With Original Colorful Window Box, Can be the Gift for kids.The Same can be Used as Home Collections, Cake Topper, Role-play, Storytelling props, Birthday party supplies and room decoration for kids 【Product Dimension】The Vehicles with Forklift head measures 2.8" W x 3" H x 6" L ,There is a small difference in the size of the three replacement heads (no batteries required) This 1/50 Truck is a wonderful product. Lifelike detail casting, Every rotatable joints is not easy to break, it is lifelike simulation.this car high simulation. Can be used for collection, decoration, entertainment or as a gift.
| Brand | Gemini&Genius |
| Merchant | Amazon |
| Category | Toys |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0B7J39C2W |
| Color | 1707/ Wheel Green |
| Size | 2.8" W x 3" H x 6" L |
| Age Group | KIDS |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Metal |
| Google Product Category | Toys & Games > Toys |
| Product Type | Toys & Games > Vehicles > Trucks |
Bigjigs Toys Hattie Rag Doll (Small) - M... |
Pro Boat Jet Pump Housing Set Jetstream ... |
Winshare Puzzles and Games Shut The Box ... |
WizKids Hako Onna | Japanese Horror Hide... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $29.75 | $29.99 | $23.95 | $29.99 |
| Brand | Bigjigs Toys | Pro Boat | Winshare Puzzles and Games | WizKids |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock |