| Brand | K&F CONCEPT |
| Merchant | Amazon |
| Category | Cameras & Optics |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0BC93CN1V |
| Size | 55mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Optical Glass |
| Google Product Category | Cameras & Optics |
| Product Type | Electronics > Camera & Photo > Accessories > Filters & Accessories > Neutral Density Filters |
【6 Stop Light Reduction】ND64 filter provides a fixed 6 f-stop light reduction, which allows long exposure and motion blur techniques, perfect for landscape photography to present a silk smooth effect of water. 【Nanometer Coatings】Waterproof, scratch-resistant, anti-reflective green coating, effectively prevents oil, fingerprint, and scratch, and protects the valued camera lens. 【Imported AGC Glass】This ND64 filter is made by importing AGC Japanese optical glass, a filter frame made of aviation aluminum with a CNC non-slip design, easy to installation and remove. 【28 Multi-Layer Coatings】The fixed ND64 filter with double side polishing technology, balances the light well to ensure the image's sharpness. 【Note】The 55mm fixed nd filter ONLY be used on 55mm camera lens, please verify your lens size before ordering, this number is always preceded by a "ø" (diameter) symbol.
| Brand | K&F CONCEPT |
| Merchant | Amazon |
| Category | Cameras & Optics |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0BC93CN1V |
| Size | 55mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Optical Glass |
| Google Product Category | Cameras & Optics |
| Product Type | Electronics > Camera & Photo > Accessories > Filters & Accessories > Neutral Density Filters |
Canon Extender RF 2X (4114C002) + Cap Ke... |
BELECO 8x6ft Fabric Workshop Tools Backd... |
AKASO 60 in 1 Action Camera Accessories ... |
B+W 82mm Master Neutral Density 3.0 (10 ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $724.95 | $26.88 | $39.99 | $153.95 |
| Brand | Amazon Renewed | BELECO | AKASO | B+W |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock | In Stock Scarce |