| Brand | JUNZHIDA |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0BGD7TJ2K |
| Color | Clear |
| Size | 3/4" ID - 164 ft |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Hydraulics, Pneumatics & Plumbing > Tubes, Pipes & Hoses > Tubing > Plastic Tubing |
PVC tubing size: 3/4" ID,164ft; wall thickness: 2.5mm(come with 10 hose clamps); temperature range : 23°F to 149°F; working pressure: 200PSI. Braided tubing is lightweight, strong, yet very flexible and can easily stand up to situations requiring rough handling while maintaining dimensional stability. High pressure PVC tubing works great for food and beverage dispensing, de-ionizing water or as a condensation drain line,industrial and agricultural, engineering, fish farming, and other fields. Ideal for oil, fuel, water, and air lines transfer. Braided reinforced tubing is made of high quality PVC material, reinforced and extruded with a variety of fiber cords in the wall. This process increases tensile strength and limits elongation of the tube to resistant to kinks, abrasions and corrosion. JUNZHIDA High Pressure Braided Clear Flexible PVC Tubing 3/4" ID,164ft
| Brand | JUNZHIDA |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0BGD7TJ2K |
| Color | Clear |
| Size | 3/4" ID - 164 ft |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Hydraulics, Pneumatics & Plumbing > Tubes, Pipes & Hoses > Tubing > Plastic Tubing |
VEVOR 4000W Hybrid Solar Inverter, 24V D... |
AWP Controls Genie Control Box 1256727, ... |
EC Buying DC01 Infrared PM2.5 Air Qualit... |
Zirconia Ceramic Sheets, Anti High Tempe... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $319.90 | $241.75 | $9.99 | $53.63 |
| Brand | VEVOR | AWP Controls | EC Buying | Petabo |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock | In Stock |