| Brand | Garland Rug |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0BXYY8G5V |
| Color | Linen |
| Size | 2 Bath Rugs (21" x 34", 22" x 60") |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Nylon |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Bath > Bath Rugs |
2 Piece Set Includes: 2 Bath Rugs (21" X 34",22" X 60") Ultra-Soft 100% Nylon Fiber: Luxuriously soft and gentle on your feet for maximum comfort. Machine Washable: Simply toss the rugs in the washing machine for easy cleaning. Use cold water on a gentle cycle with mild detergent. Avoid bleach and choose low tumble drying or hang dry. Made in the USA: Proudly crafted in the USA by Garland Rug, ensuring quality and craftsmanship. Non-Slip Latex Backing: The non-slip backing ensures the rugs stay securely in place, reducing the risk of slips and falls—ideal for households with children or seniors.
| Brand | Garland Rug |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0BXYY8G5V |
| Color | Linen |
| Size | 2 Bath Rugs (21" x 34", 22" x 60") |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Nylon |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Bath > Bath Rugs |
FOSTERSOURCE Wall Mounted Wine Rack, 2-P... |
Hand Made Seat Cover for Herman Miller S... |
Henf Silver Mirrored Console Table Spark... |
Christopher Knight Home Braebt 126" Comf... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $29.99 | $19.99 | $208.99 | $661.99 |
| Brand | FOSTERSOURCE | MingYi.office | Henf | Christopher Knight Home |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock | In Stock |