| Brand | Metal Spacers Online |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0C7LRW32V |
| Size | 1-1/2" Length |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Aluminum |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Fasteners > Spacers & Standoffs > Spacers |
Outside diameter: 5/8"/15.87mm Inside diameter: 3/8"/9.7mm (fits 3/8 or M10 bolts) Length: Varies-Choose Length Shape: Round Material Type: T-6061 Aluminum with tumbled aluminum finish Metal Spacers Online provides many sizes of round aluminum spacer, bushings, standoffs and washers. Our aluminum spacers are either milled or extruded for a quality smooth finish. Before checking out, choose the length of spacer and the package quantity to insure you are getting what you need. This listing is for a specific inside and outside diameter, you can visit our Amazon store to browse all of our other sizes that are available, you are sure to find what you need there.
| Brand | Metal Spacers Online |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0C7LRW32V |
| Size | 1-1/2" Length |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Aluminum |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Fasteners > Spacers & Standoffs > Spacers |
MATNIKS Nitrile Rubber Sheet (NBR) -12in... |
USA Made Replacement - 70 + 10 uf/Mfd Ro... |
WANCHI Long Gardening Gloves for Women, ... |
Glass Low Form Beaker Set, 4 Sizes - 10,... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $20.90 | $59.55 | $14.99 | $9.99 |
| Brand | MATNIKS | AMRAD | WANCHI | Karter Scientific |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock | In Stock |