| Brand | YaderJove |
| Merchant | Amazon |
| Category | Telephony |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0CFHVZKCQ |
| Color | 38mm Adjustable Bike Mount |
| Size | Adjustable Version / Black / 38mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Aluminum |
| Google Product Category | Electronics > Communications > Telephony |
| Product Type | Electronics > GPS, Finders & Accessories > GPS System Accessories > Vehicle Mounts |
Great Way To Clean Up Your Cockpit: Are you looking for a complete solution to mount your Garmin GPS bike computer securely on your handlebars? Our versatile out front bike mount that can securely hold not only your Garmin bike computer but also other devices like Wahoo, Bryton, Cateye GPS units, GoPro cameras, horn and lights. This is the ultimate solution for cyclists seeking a convenient and reliable mounting option for all their gadgets. Premium Aluminum Alloy Material: Out front adjustable bike mount is made of high quality aluminum alloy, high quality and lighter, ensuring that it won't weigh you down during your rides. Garmin bike mount is adjustable to preferred position, pecially designed to keep your Garmin GPS bike computer front and center during your rides, allowing you to easily monitor your performance and navigate your routes without any distractions. Wider Field Of View: The Garmin out front bike mount offers cyclists a premium riding experience by providing convenient access to their Garmin device right in front of their handlebars. This allows riders to easily monitor their cycling data, such as speed, distance, and heart rate, without having to take their eyes off the road. The secure and stable mounting system ensures that the device stays in place, even on rough terrain or bumpy roads. Installation Is A Piece Of Cake: Garmin out front bike mount features an exquisite structure that allows for simple and quick installation and removal. Comes with Quality Allen key and anti-loosening screws. You can easily attach and detach your Garmin device as needed, making it the perfect accessory for any cyclist looking to enhance their riding experience. Package Contents: Using our complete garmin out front mount set for road, mountain, or other occasions! The set includes a 3.15inch aluminum alloy cycling computer mount with 3 extra plastic base replacement kit(perfect for garmin, wahoo, cateye and bryton GPS cycling computers), 1 x action cameras base & light holder, 2 stainless steel screws, and 1 hexagonal wrench are included for easy usage.One complete bike computer mount meets your multiple-use needs, making it an ideal bicycle accessory.
The premium aluminum alloy out front bike mount offers cyclists a complete solution for securely mounting their Garmin GPS bike computer and other devices like Wahoo, Bryton, and Cateye units, as well as GoPro cameras, horns, and lights. With a wider field of view, riders can easily monitor their cycling data without taking their eyes off the road. And installation is simple and quick, with the included Allen key and anti-loosening screws, making it a convenient accessory for enhancing any cyclist's riding experience. This is an ideal addition to any bike setup.
Package Including:
1 x aluminum alloy out front bike mount
4 x extra plastic base replacement kit(for Garmin,Wahoo,Bryton & Cateye)
2 x stainless steel screws
1 x hexagonal wrench
1 x Action cameras base & light holder
Two styles of out front mount available:
32mm Adjustable Bike Mount
32mm Adjustable Bike Mount
| Brand | YaderJove |
| Merchant | Amazon |
| Category | Telephony |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0CFHVZKCQ |
| Color | 38mm Adjustable Bike Mount |
| Size | Adjustable Version / Black / 38mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Aluminum |
| Google Product Category | Electronics > Communications > Telephony |
| Product Type | Electronics > GPS, Finders & Accessories > GPS System Accessories > Vehicle Mounts |
Bingfu Vehicle Waterproof Active GPS Nav... |
Nsipan Custom Phone Case for Samsung Gal... |
3 Pack Stretchy Nylon Bands for IDW13,ID... |
ZZXX for Samsung Galaxy S21 Wallet Case ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $8.99 | $6.99 | $11.99 | $18.99 |
| Brand | BINGFU | Nsipan | Sunnyson | ZZXX |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |