| Brand | NEMIX RAM |
| Merchant | Amazon |
| Category | Computers |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CJ1B9F5W |
| Color | Black |
| Size | 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHZ SODIMM |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Google Product Category | Electronics > Computers |
| Product Type | Electronics > Computers & Accessories > Computer Components > Internal Components > Memory |
NEMIX RAM is a Distributor and Manufacturer of Computer Memory and Storage Upgrades. Specializing in Enterprise Storage RAM for Servers and Workstations along with all Standard and Specialty ECC Memory for NAS & PC/Mac based Computers and Laptops. Our Memory Delivers Enhanced Performance: No Doubt about it, Memory Upgrades are the Easiest, Most Cost Effective Way to Speed Up, Maximize and Boost the Overall Performance of Your Computing Environment. Simple Installation: Typically you can Easily Upgrade the Memory Yourself in a couple of Minutes. Always Refer to your Owners Manual for Detailed Instructions. Our Commitment: To Provide only the Best, Highest Quality, Computer Memory Products in the Industry. Back them with a Lifetime Replacement Warranty, and offer Top Tier Support from a Seasoned IT Support Staff that Completely Understands Memory Upgrades. Once You Install NEMIX RAM You Won't need Anything Else. NEMIX RAM 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHz, 2933MHz or 2666MHz 260-PIN SODIMM PC Laptop Memory KIT
| Brand | NEMIX RAM |
| Merchant | Amazon |
| Category | Computers |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CJ1B9F5W |
| Color | Black |
| Size | 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHZ SODIMM |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Google Product Category | Electronics > Computers |
| Product Type | Electronics > Computers & Accessories > Computer Components > Internal Components > Memory |
CNCOB EZ-Click Tool-Free Reusable Cat7 R... |
Logitech Rugged Combo 3 Rugged Keyboard/... |
PAEBAI+ Replacement Laptop Keyboard Blue... |
Portable LCD Writing Tablet, Ultra Thin ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $18.98 | $70.00 | $21.99 | $32.97 |
| Brand | CNCOB | Logitech | PAEBAI | Youfap Market |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Inspire Uplift |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock |