| Brand | MewuDecor |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CXXFV32K |
| Color | White |
| Size | #8 x 1-1/4" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Carbon Steel |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Fasteners > Screws > Self-Tapping Screws |
Wood Screws Made of High Quality Carbon Steel, Which has Higher Corrosion Resistance and Anti-Rust Effect Than Ordinary Screws, Can Be Used For A Long Time. Wide Use: Fence Boards, Wood Floor, Drywall, Plastics, Soft Metal, Strong Shelf and Rough Lumber. Screw Diameter: #8; Screw length: 1-1/4"; Finish: Zinc. Package: 100 PCS Truss Head Fast Self Tapping Screws #8 x 1-1/4". If you are unhappy with our product for any reason or have any questions, please feel free to contact us, and we will solve them for you soon. Please set your heart at rest to purchase. Product Specification
Our Truss Head Self Tapping Screws are made of high quality Alloy Steel , which has higher corrosion resistance and rust prevention effect,Coarse thread self-tapping screws can easily pass through various materials, such as plastic, wood, soft metals, etc.
Size: #8
Screw Length: 1-1/4"
Head Type: Truss
Driver System: Phillips Drive #2
Exterior Finish: Zinc
Material: High Quality Alloy Steel
Package Included
100 x Truss Head Self Tapping Screws #8 x 1-1/4"
Warranty
MewuDecor hardware has the highest quality on the market. Buy with confidence. Money back or exchange guarranteed.
| Brand | MewuDecor |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CXXFV32K |
| Color | White |
| Size | #8 x 1-1/4" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Carbon Steel |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Fasteners > Screws > Self-Tapping Screws |
BRINKS Door Knobs Interior, Non-Locking ... |
D64799 Bucket to Dipper Arm Pin Fits Cas... |
Signaworks Industrial LED Traffic Stop L... |
Baler Bearing Replaces AE46606 Fits John... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $19.99 | $94.36 | $159.00 | $31.85 |
| Brand | BRINKS | Reliable Aftermarket Parts | Signaworks | Reliable Aftermarket Parts |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock | In Stock Scarce | In Stock |