| Brand | idudu |
| Merchant | Amazon |
| Category | Telephony |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CYT7SS4K |
| Color | Black(2 Pack |
| Size | 40 mm (Series 4/5/6/SE) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Polycarbonate |
| Google Product Category | Electronics > Communications > Telephony |
| Product Type | Cell Phones & Accessories > Accessories > Smartwatch Accessories > Smartwatch Cases |
【Compatible Model】Screen Protector Case Only for Apple Watch SE 3(2025)/SE 2nd Generation/SE/Series 4/5/6 40mm.Please check the size on the back of the watch before purchasing to avoid buying the wrong model. 【Overall Protection】This Apple Watch hard case features a hard PC bumper with a built-in 9H tempered glass screen combination, providing your watch with comprehensive protection from daily wear and tear, preventing scratches, bumps, and impacts. 【Touch Sensitive】Our ultra-thin tempered glass screen protector provides unparalleled screen clarity and touch sensitivity. Not only it preserve your watch's original color saturation while delivering full protection, but also highly touch-sensitive, enabling effortless interaction with your watch. 【Easy Installation】This Apple Watch case features a snap-on design for quick and easy installation without removing the band. 【After-Sales Service】If you have any questions about our products, please feel free to contact us and we will provide you with the best service 24 hours a day. This case is made of hard PC material and is designed for Apple Watch Series 6 SE Series 5 Series 4 40mm. It has a precise cutout for the speaker, microphone, and charging port, and is compatible with most wireless chargers. The case is also shock-resistant and has a raised bezel to protect the screen from scratches. The tempered glass screen protector is also included, and is made of high-quality material to provide excellent protection for your watch.
| Brand | idudu |
| Merchant | Amazon |
| Category | Telephony |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CYT7SS4K |
| Color | Black(2 Pack |
| Size | 40 mm (Series 4/5/6/SE) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Polycarbonate |
| Google Product Category | Electronics > Communications > Telephony |
| Product Type | Cell Phones & Accessories > Accessories > Smartwatch Accessories > Smartwatch Cases |
Dockem Card Case for Google Pixel 8 with... |
Beats iPhone 17 Case with MagSafe & Came... |
elago Grip Stand Compatible with MagSafe... |
Ladybug With Hearts Black And White Polk... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $19.99 | $14.99 | $10.99 | $18.99 |
| Brand | Dockem | Beats | elago | Ladybug Lover Polka Dot Phone Ideas |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock | In Stock Scarce | In Stock |