| Brand | INNOSURE |
| Merchant | Amazon |
| Category | Telephony |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0D3TQ2W9V |
| Color | Overlander - 7" - Matte |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Tempered Glass |
| Google Product Category | Electronics > Communications > Telephony |
| Product Type | Electronics > GPS, Finders & Accessories > GPS System Accessories > Screen Protector Foils |
Designed for Garmin Overlander all-terrain navigator 7-inch touchscreen, physical measured size, seamless size fitness. Made by aluminum silicate dual tempered glass, the excellent quality and most durable material gives you the maximum protecting from scratches, crapes, collisions. Micro matte sandblasting surface, minimize the glare and keep the screen most clarity. Touch-responsiveness guarantee hassle-free access and no delay. High-end oleophobic coating keeps the screen daily out of fingerprints, smudges, oil, water etc. Super easy to install along with the steps and without glue residue after peel-off. for Garmin Overland glass screen protector 7 inch, Overlander accessories. This screen protector was only designed for the 7" touchscreen of:
Garmin Overlander
Package Includes:
1* 7" Matte touchscreen glass screen protector
1* Installation kit
About the intallation steps, refer to the user manual back of the package or related videos on the youtube.
If you have any questions or problems please feel free contact us, we'll get back to you soon.
| Brand | INNOSURE |
| Merchant | Amazon |
| Category | Telephony |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0D3TQ2W9V |
| Color | Overlander - 7" - Matte |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Tempered Glass |
| Google Product Category | Electronics > Communications > Telephony |
| Product Type | Electronics > GPS, Finders & Accessories > GPS System Accessories > Screen Protector Foils |
XUNQIAN Compatible for iPhone 15 Pro Cas... |
Think Celestial Nelson Conference LDS Po... |
Carveit Magnetic Wood Case for iPhone 13... |
Shinyzone Compatible with iPhone 14 6.1 ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $12.99 | $14.99 | $29.90 | $9.99 |
| Brand | XUNQIAN | Conference Inspiration | Carveit | Shinyzone |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock Scarce |