| Brand | TUZkozs |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0D62HCX2W |
| Size | 1/2" Drive Swivel Socket 22 mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Chrome Molybdenum Steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Sockets & Socket Sets > Individual Drive Sockets |
Made from premium impact grade chrome. molybdenum steel construction with black phosphate finish for durability Used wherever powered drive tools are used to install or remove fasteners.High-torque 6-point opening grips flat sides of fasteners Flexible socket design allows a full 360° of freedom for the universal head to angle and rotate, to reach tight spaces for more better coverage. Features two through holes and a groove to accept a Proto Retaining Ring or pin and O-ring to help secure the socket to the drive tool anvil We take great pride in our products and as a valued customer, we appreciate your feedback. If you have any problems with our sockets, please email us first!
| Brand | TUZkozs |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0D62HCX2W |
| Size | 1/2" Drive Swivel Socket 22 mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Chrome Molybdenum Steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Sockets & Socket Sets > Individual Drive Sockets |
WORKPRO 10pcs Security Torx Bit Set, CNC... |
Capri Tools 16 mm 120-Tooth Ultra-Smooth... |
Deep Pacific Pelican Air 1535 Carry-on C... |
Two pieces Fits For Maxline M8080 90° El... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $7.99 | $17.99 | $293.00 | $22.98 |
| Brand | WORKPRO | Capri Tools | ColorCase | Delixike |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock | In Stock |