| Brand | GAVU |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0D66GL7Y7 |
| Color | 18K Gold Plated |
| Size | 22" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Stainless Steel |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Men > Jewelry > Necklaces |
Stainless Steel Necklace: This men's necklace features a stunning 1.38*0.79*0.14"(35*20*3.5mm) black dog tag pendant; Crafted from exquisite stainless steel, this men's dog tag necklace is built to withstand the rigors of everyday wear Available in 3-lengths: 20"(50cm), 22"(55cm), and 24"(60cm)—this stainless steel necklace for men offers flexibility to suit different styles and preferences. Whether you prefer a shorter, more understated look or a longer, there's an option of this men's black dog tag necklace to fit your personal style Simple Men's Necklace Design: The dog tag pendant necklace is intricately designed with a minimalism-inspired aesthetic Match with Any Outfit: This simple dog tag necklace brings infinite brilliance to your everyday outfits and adding stylish elegance to any clothing styles; Meant to be worn alone or layered with other pendants of varying lengths Jewelry box: Premium materials selected to control the quality of our men's pendant necklaces; Our men's stainless steel necklace comes with beautiful jewelry box This stainless steel dog tag necklace is a great accessory for trendy men.
Made of exquisite stainless steel, this dog tag necklace doesn't tarnish, corrode, or lose color. The simple yet detailed men's dog tag necklace can be worn on all occasions, every day, day and night.
This tag stainless steel necklace for men has 2 styles (Stainless Steel Necklace & 18K Gold Plated Stainless Steel Necklace) with 3 lengths: 20"(50cm) & 22"(55cm) & 24"(60cm). Black dog tag pendant is made of carbon fiber and stainless steel.
Stainless Steel Necklace
This stainless steel chain of this men's necklace is removable, can match with other pendants or wear alone, unique and chic.
Give this dog tag pendant an earthy look with the help of the anti-rust silver color/18 k gold-plated stainless steel.This stainless steel necklace features a bold black color and matte-treated that will work in this special tag pendant necklace. Stainless steel box chain, adds the durability for this men's black tag necklace.
With this stainless steel dog tag necklace, hanging in the chest, not only can be safe, protection amulet, at the same time, can be used as an ornament, primitive nature, bold and bold, to the wearer to add a wild charm.
This is a vintage dog tag necklace to give as a present to someone because it's made of stainless steel that doesn't irritate the skin, and great for all occasion.
This GAVU tag necklace for men comes with jewelry box. Antique vintage style and well detailed of this stainless steel necklace would catch curious eyes!
| Brand | GAVU |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0D66GL7Y7 |
| Color | 18K Gold Plated |
| Size | 22" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Stainless Steel |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Men > Jewelry > Necklaces |
MYNENEY Retro Vintage Stone Rings for Me... |
Cunno 13 Pcs Leather Spike Choker Studde... |
LARVOVUE Vintage Black Green Choker Velv... |
WenRity 30Pcs 5Styles Vintage Clock Char... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $13.99 | $19.99 | $7.99 | $9.99 |
| Brand | MYNENEY | Cunno | LARVOVUE | WenRity |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |