| Brand | PH PandaHall |
| Merchant | Amazon |
| Category | Home & Garden |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0DHG5VTRC |
| Color | 14K Gold |
| Size | 28 Gauge(0.3mm) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Copper |
| Google Product Category | Home & Garden |
| Product Type | Arts, Crafts & Sewing > Beading & Jewelry Making > Jewelry Findings |
Ample Length: You will receive 4 rolls of jewelry wires 14K gold plated color. Share the wire with your family members or good friends to meet your various crafting demands. With a thickness of 0.3mm (28 gauge) and a length of 20m (65.6 feets) per roll, this beading wire is easy to bend and perfect for all your jewelry making needs. Premium Material: Made of soft copper, our jewelry wire is flexible, pliable, resistant to tarnish, fading, and rust. It maintains its shape after multiple uses, making it perfect for beginners and professionals. Easy to Use: Bendable and flexible, these jewelry making wires are easy to work with. Suitable for various types of beads, necklaces, bracelets, and other DIY projects. The tarnish-resistant feature adds convenience to your craft work. Wide Applications: Gold jewelry wire for craft jewelry making projects, sculptures, necklaces, bracelets, earrings, ornaments, and more. It's also suitable for floral arranging, gardening, fence repairing, and wire shaping for educational purposes. Enjoy DIY fun: Use these tarnish-resistant copper wires to make beautiful jewelry such as bracelets, necklaces, and earrings. Enhance your personal charm and style while stimulating your imagination and improving your practical ability. Copper Wire, DIY Craft Making Supplies, Real 14K Gold Plated Size: about 0.3mm in diameter, 28 Gauge, about 65.62 Feet(20m)/Roll
| Brand | PH PandaHall |
| Merchant | Amazon |
| Category | Home & Garden |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0DHG5VTRC |
| Color | 14K Gold |
| Size | 28 Gauge(0.3mm) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Copper |
| Google Product Category | Home & Garden |
| Product Type | Arts, Crafts & Sewing > Beading & Jewelry Making > Jewelry Findings |
Tandy Leather Craftool� 3/4" (19 mm) Lea... |
BYHER Decorative Moss Balls Set - 18pcs ... |
Jubatus 12 Pack Bib Aprons with 2 Pocket... |
Bloss Window Privacy Film Decorative Sta... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $39.99 | $19.99 | $35.99 | $5.99 |
| Brand | Tandy Leather | BYHER | Jubatus | Bloss |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock | In Stock | In Stock |