| Brand | Generic |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0DV5FF97W |
| Color | One Color |
| Size | 65-89mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Workholding Devices > Clamps > Pipe Clamps |
* Mainly used to secure hoses around pipes or automotive applications * Coating: zinc plated, chrome plated, nickel plated. * Comes with negative recessed screws and Phillips head screws. * Color: silver Material: 304 stainless steel Note: For clamps of 6-12mm, 8-12mm, 10-16mm, 13-19mm, 16-25mm, 19-29mm, the width is 8mm,
The rest are 12mm.
*Primarily used to secure hoses around pipes or automotive applications
*Coating: galvanized, chrome plated, nickel plated.
*Equipped with negative recessed screws and Phillips head screws.
Bandwidth: 6mm7mm8mm
Material: 304 stainless steel
Usage: pipe clamp
Structure: Pipe clamp (applicable to all types of flexible air ducts)
Application: Suitable for strips of different sizes and lengths
Size: 8mm-700mm (1/2" to 8")
Product name: Air conditioning hose clamp
Color: silver
notes:
1. Due to light and screen differences, the color of this item may be slightly different from the picture.
2. Please allow 0.5-2cm difference due to manual measurement.
Packing: 5 pieces 304 stainless steel hose clamps
| Brand | Generic |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0DV5FF97W |
| Color | One Color |
| Size | 65-89mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Workholding Devices > Clamps > Pipe Clamps |
DAKCOS 21mm Impact Lug Nut Socket, 1/2 i... |
Bit Holder Key Chain 12 Pcs Set, 1/4 inc... |
60/40 Solder for Stained Glass - $25.95 ... |
USB Charger Adapter Compatible with Milw... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $9.99 | $16.99 | $129.75 | $14.99 |
| Brand | DAKCOS | Katerk | Generic | aeobdai |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock Scarce |