| Brand | POWERTEC |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0FTM3QDVX |
| Color | 6" Flex Cuff (2 Pack |
| Size | 6" Flex Cuff (2 Pack) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Rubber |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Power Tool Parts & Accessories > Vacuum & Dust Collector Accessories > Vacuum & Dust Collector Parts |
INCLUDES: (2) Flexible Cuff Coupler with (4) Steel Clamps FUNCTION: Provides a perfectly sealed, airtight connection between a pair of 6 inch OD dust collection equipment ports, pipes or fittings EASY TO USE: These reusable flex cuffs are easily installed and can be removed without the need for assorted screws or duct tape PREMIUM BUILD: Made with a durable rubber construction to withstand long-term wear and tear, and possesses a flexible design that seamlessly conforms to slight diameter differences in fittings DIMENSIONS: 6-3/4” OD, 6-1/16” ID and 3-1/8" Length | Connects to 6 inch nominal outer diameter adapter or dust collection pipe
| Brand | POWERTEC |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0FTM3QDVX |
| Color | 6" Flex Cuff (2 Pack |
| Size | 6" Flex Cuff (2 Pack) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Rubber |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Power Tool Parts & Accessories > Vacuum & Dust Collector Accessories > Vacuum & Dust Collector Parts |
KNIPEX Tools 97 52 67 DT Crimping Pliers... |
Acemaker 20PCS Cross Clamps for 5/64"- 3... |
QKWL Dust Collector Replacement bag Upgr... |
SnapFresh 4V Cordless Screwdriver Set, E... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $644.59 | $38.99 | $26.88 | $19.99 |
| Brand | KNIPEX | Acemaker | QKWL | SnapFresh |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock | In Stock | In Stock |