| Brand | A-Tech |
| Merchant | Amazon |
| Category | Computers |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B00VO61JMM |
| Color | 32GB (4 x 8GB) Kit |
| Size | 32GB (4 x 8GB) Kit |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Google Product Category | Electronics > Computers |
| Product Type | Electronics > Computers & Accessories > Computer Components > Internal Components > Memory |
32GB (4 Sticks of 8GB) DDR3 1600MHz PC3-12800 RAM Memory Modules 2Rx8 1.5V 240-pin Non-ECC Unbuffered DIMM (Non-ECC UDIMM) Designed for Dell XPS Models: 8700, 8500 Compatible with Intel 3rd Gen Core i3/i5/i7 and Intel 4th Gen Core i3/i5/i7 CPU Processors Genuine A-Tech Brand - Lifetime Warranty - Toll Free Technical Support 32GB Kit (4x8GB) DDR3 1600MHz PC3-12800 Non-ECC Unbuffered DIMM Memory RAM Modules For Dell XPS Systems. Designed For Dell XPS Models: XPS 8700, XPS 8500. A-Tech is one of the most trusted names in RAM/Memory. Backed by a Lifetime Warranty and 5 star customer support, A-Tech has you covered! RAM/Memory upgrades have never been easier. Designed specifically to help your computer run faster and smoother, an A-Tech RAM/memory upgrade is one of the most affordable and easiest ways to improve system performance. All A-Tech modules are rigorously tested to ensure that your memory meets our stringent compatibility and performance standards.
| Brand | A-Tech |
| Merchant | Amazon |
| Category | Computers |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B00VO61JMM |
| Color | 32GB (4 x 8GB) Kit |
| Size | 32GB (4 x 8GB) Kit |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Google Product Category | Electronics > Computers |
| Product Type | Electronics > Computers & Accessories > Computer Components > Internal Components > Memory |
HP 17 Inch Touchscreen Laptop Computer, ... |
MOGOOD USB Splitter Cable USB y Splitter... |
SAPLOS Radeon RX 550 Graphics Card, 4GB,... |
Keyboard Case for 9.7 Inch iPad 6th Gene... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $1,755.00 | $9.99 | $105.99 | $35.90 |
| Brand | HP | MOGOOD | SAPLOS | YEEHi |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |