| Brand | VEXIGO |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0FHW67Q5T |
| Color | 10m/32.8ft |
| Size | 5m/16.4ft |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Occupational Health & Safety Products > Safety Signs & Signals > Safety Barriers > Rope Barriers |
▶ The length of the telescopic belt can be choosed from 2m/3m/5m/10m. Nylon webbing is more firmly clincher. Retractable belt cassette with twist lock ends that prevent nylon belts from unraveling. ▶Neatly cordon off areas to pedestrians with this magnetic, retractable barrier tape, perfect for use when you need wall-to-wall or wall-to-post barriers ▶ Extremely strong magnets, suitable for use on any metal surface, simply attach the magnets to a piece of metal and block off your area by attaching the receiving clip to another metal area ▶No hardware or tools need to be installed. The device and the end of the belt are magnetic. ▶Cash register/shop/warehouse aisle, corridor, door and elevator. The compact design of the unit does not hinder space.
Wall-mounted crowd control telescopic belt, use this wall-mounted belt to immediately create a safe area to prevent entering dangerous or restricted areas.
Suitable for banks, parks, Hotel,Playground,Exhibition and art galleries etc, isolation, queuing, and suspension of services.
Specifications:
Housing Material: ABS
Retractable Ribbon Material: nylon
Retractable Ribbon length:
2m/6.56ft
3m/9.84ft
5m/16.4ft
10m/32.8ft
Package includes:
Telescopic control belt * 1
| Brand | VEXIGO |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0FHW67Q5T |
| Color | 10m/32.8ft |
| Size | 5m/16.4ft |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Occupational Health & Safety Products > Safety Signs & Signals > Safety Barriers > Rope Barriers |
CHINDRAG 1PCS Resin 3D Printer Spring St... |
Tinoaly 6pcs Dental Bib Clips with Napki... |
XHF UL Listed 1/8 Inch 82Ft 3:1 Waterpro... |
2500LBS Heavy-Duty Panel Cart - 24x36 In... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $28.99 | $6.99 | $29.99 | $145.99 |
| Brand | CHINDRAG | Tinoaly | XHF | Yoloyakidra |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |